Wycieczki

Baza noclegowa: punkt startowy dla szlaków w Sudetach

 • Orlica  Góry Orlickie (KGP)
  Orlica to jeden ze szczytów wchodzących w poczet Korony Gór Polski. Znajduje się on także bardzo blisko mojej rodzinnej miejscowości jakimi są Duszniki – Zdrój.  W tej niewielkiej mieścinie życie tętni szczególnie dzięki kuracjuszom, przyjeżdżającym by skorzystać z leczniczych właściwości wód mineralnych, a także dzięki miłośnikom muzyki Chopinowskiej. Zimą natomiast swoje baterie odpala Zieleniec i zachęca do korzystania z licznych stoków narciarskich. Orlica szczególnie kojarzy mi się z moją mamą, która jako młoda duszniczanka wybrała karierę sportową i trenowała narciarstwo biegowe. Niejednokrotnie słuchałam opowieści o treningach w oklicy Orlicy i ile potu młodzi sportowcy tam wylali.
 • Spacer wokół Grunwaldu
  Grunwald, taką nazwę nosił Zieleniec przed wojną. Nazwa ta w dosłownym tłumaczeniu oznacza zielony las i wycieczka właśnie będzie prowadzić przez lasy oraz otaczające Zieleniec pagórki. Proponujemy wejść najpierw na czerwony, później na zielony szlak, który zaprowadzi nas na najwyższy szczyt Gór Orlickich – Orlicę (1084 m). Przechodząc przez granicę czeską, naszym dalszym celem może stać się schronisko Masarykova Chata.
 • Czeska linia umocnień i fortyfikacji
  Tuż za polską granicą znajduje się czeska linia umocnień i fortyfikacji, tzw. czeska Linia Maginota, która powstały w latach 30-tych, jako zabezpieczenie przed atakiem hitlerowskich Niemiec. Przed dotarciem do czeskiej Linii Maginota możemy udać się z Zieleńca na Orlicę, z której wyruszamy czerwonym szlakiem (później wchodzimy na żółty) i w kilkadziesiąt minut natrafiamy ma pierwsze bunkry i umocnienia.
 • Masarykowa Chata
  Schronisko po stronie czeskiej. Schronisko ma piękną, dużą salę z rzeźbami na suficie i ścianach. Udają się na spacer lub na narty biegowe jest to jedno z głównych miejsc, w którym można odpocząć i spróbować czeskiego piwa i smakołyków.
 • Łowisko Pstrąga
  Malowniczo położone w Zieleńcu, około 500m od naszego obiektu znajduje się wyjątkowo malownicze miejsce w którym, można złapac sobie pstrąga a o reszte zadba kucharz.
 • Torfowisko pod Zieleńcem
  Torfowisko pod Zieleńcem składa się z dwóch części: Topieliska i Czarnego Bagna. Pierwotnie rezerwat zajmował powierzchnię ok. 85 ha, w okresie międzywojennym powiększono go do 220 ha  (wtedy też podjęto decyzję o budowie drewnianych kładek i wieży widokowej), z kolei dziś ostatecznie osiąga wielkość ok. 270 ha. Jego wiek szacuje się na ok. 7600 lat.
 • Punkt widokowy Zieleniec
  Punkt z panorama na Góry Stołowe, wysokość 889m n.p.m. Znajduje się na trasie z Dusznik do Zieleńca. Na punkcie znajduje się kilka wiat, przy których można odpocząć.
 • Kościół św. Anny
  Kościół powstał w latach 1890-1918, zbudowano go z kamieni polnych–eratycznych, w stylu neoromańskim w miejscu dawnej drewnianej świątyni z XVII.
 • Duszniki Zdrój
  Duszniki znane są z leczniczych właściwości tutejszych wód mineralnych. Leczone są tutaj choroby układu pokarmowego, choroby układu krążenia i oddechowego. Ciekawostką jest, że kurację leczenia gruźlicy przeszedł tutaj sam Fryderyk Chopin. Warto wybrać się na spacer po Parku Zdrojowym.

Baza noclegowa: punkt startowy dla szlaków w Sudetach

Nasz hotel jest zlokalizowany w znakomitym punkcie, który pozwala na swobodne przemieszczanie się w regionie dolnośląskich Sudetów. Wybierając nasz hotel za punkt wyjścia dla górskich eskapad, można wyruszyć w wielu interesujących kierunkach.

Niektórzy jedynie słyszeli o tych słynnych miejscowościach turystycznych, inni zdołali już dotrzeć do niektórych z nich: Szczeliniec Wielki, Błędne Skały, a także uzdrowiska: Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój, Kłodzko, Wambierzyce, Skalne Miasto Adrspach, Zoo Safari, Jaskinia Macochy – Morawski Kras, Złota Praga, Broumov-Browar (tu spotykają się miłośnicy czeskiego piwa!), Nove Mesto – Nachod – zamek.

Hotel ściśle współpracuje z wieloma regionalnymi biurami podróży, które organizują wycieczki do wyżej wymienionych miast i miasteczek. To znakomita propozycja dla czynnych turystów, którzy swoje wczasy w górach postrzegają jako aktywną turystykę w regionie Sudetów oraz po czeskiej stronie granicy. Na życzenie gości hotel jest w stanie załatwić dojazd z i do lotniska we Wrocławiu czy Pradze.

ADRES
Hotel ★★★ Zieleniec
Zieleniec 134
57-340 Duszniki-Zdrój
Hotel Zieleniec
Usługi Turystyczne KAMYCZEK sp.j.
Zieleniec 134
57-340 Duszniki-Zdrój
NIP: 883-10-06-914
nr konta WBKPPLPP
46 1090 2327 0000 0005 9401 5442
PFR