Szkoła Mieszko

Szkoła narciarska i snowboardowa Mieszko

Lekcje indywidualne:
Rozpocznij przygodę razem z nami

1 uczeń – 1 instruktor
Indywidualna forma zajęć, to najbardziej skuteczny i bezpieczny sposób nauki jazdy zarówno dla początkujących narciarzy jak i początkujących snowboardzistów. Instruktor prowadzi zajęcia dobierając odpowiednie ćwiczenia i dostosowując metody nauczania do indywidualnych potrzeb i preferencji kursanta. Skupiając się wyłącznie na jednej osobie może w efektywny sposób egzekwować poprawność wykonywanych technik i ewolucji oraz w skuteczny sposób poprawiać popełniane przez ucznia błędy techniczne. Instruktor dba jednocześnie o to, byś czuł się bezpiecznie, a Twoja przygoda z narciarstwem stała się początkiem nowej pasji.
W indywidualnym toku uczymy na każdym poziomie zaawansowania.
Pamiętaj, że podczas takiej lekcji instruktor w 100% poświęca swój dla ucznia.
W ofercie szkoły proponujemy państwu:
lekcję godzinną – trwa 55 minut,
lekcję dwugodzinną – trwa 110 minut.

Procedura:
Zarezerwuj lekcję
Zaopatrz się w sprawny technicznie sprzęt oraz karnet
Zaopatrz się w dobry humor
Zgłoś się punktualnie na lekcję przed budynkiem Szkoły.
Ciesz się bo właśnie nasi instruktorzy wciągają cię w wir białego szaleństwa

Lekcje grupowe:
Kilku uczniów – jeden instruktor
Oferta lekcji grupowych skierowana jest do osób chcących uczyć się wspólnie. Lekcje takie najefektywniejsze są wtedy, gdy uczniowie prezentują ten sam poziom zaawansowania technicznego oraz są w podobnym wieku. Nie da się uczuć jednocześnie od podstaw czterolatka i osobę dorosłą. Podobnie, jak nie da się uczyć jedną osobę podstaw a drugą jazdy śmigiem.
Najczęściej spotykane są grupy dwuosobowe, nie wykluczamy jednak tworzenia grup większych. Należy pamiętać, że im wyższy poziom zaawansowania tym grupa może być liczniejsza.
W cenniku znajdą państwo opcje grup 2, 3 i 4 osobowych. W przypadku braku pozycji odpowiadającej Państwa oczekiwaniom prosimy o kontakt z biurem szkoły. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą kursów, które są rozszerzoną wersją pojedynczych lekcji.

Kursy grupowe dla dzieci:
5-dniowa szkółka narciarska dla dzieci – NARTY / SNOWBOARD

1. Uczestnicy
Narciarstwo: zajęcia przeznaczone dla dzieci nawet od 4 roku życia posiadających dwie podstawowe umiejętności: samodzielny wjazd wyciągiem talerzykowym oraz hamowanie i zatrzymywanie się. Nie prowadzimy grup od zera – zwłaszcza przedszkolnych – dla początkujących proponujemy lekcje indywidualne, będące najbezpieczniejszą formą nauki. W przypadku snowboardu zapraszamy także osoby, które jeszcze nie miały do czynienia ze snowboardem (poziom zerowy).

2. Poziomy

a) narty
Początkujący – dzieci potrafią już same zjechać w dół stoku i zatrzymać się. Nie muszą dobrze skręcać. Ich jazda opiera się przede wszystkim na pługu.
Średni – dzieci radzą sobie dobrze z pługiem i ze skręcaniem. Kolejnym etapem dla nich będzie wchodzenie w skręt równoległy.
Zaawansowany – najkrócej mówiąc – dzieci potrafią lepiej lub gorzej skręcać równolegle.
Expert – Skręt równoległy to pestka. Jazda z kijkami.

b) snowboard
świeżaki (od zera)
początkujący (ześlizg bez skrętów)
średniozaawansowani (skręt ślizgowy)

3. Podział na grupy
Pierwszego dnia po rozgrzewce wszystkie dzieci zjeżdżają SAMODZIELNIE pod obstawą naszych instruktorów na specjalnie przygotowany stok, na którym rozstawiony jest slalom z tyczek. Już na etapie przejazdu trwa selekcja i obserwacja pod kątem podziału na grupy. Podział ten kończymy po dwukrotnym przejechaniu slalomu. Oczywiście jeżeli ktoś sobie nie radzi ze skręcaniem to nie ma problemu, gdyż nasi instruktorzy szybko to wyłapią i odpowiednio pomogą.
Z wszystkich uczestników tworzymy grupy 6-8 osobowe. Podstawowe kryteria podziału to umiejętności i wiek. Na dalszym planie koligacje rodzinne!! Grupy muszą być jak najbardziej wyrównane.
Na każdą grupę przypada jeden instruktor.

4. Zmiana grup
W czasie turnusu istnieje możliwość zmiany grupy na inną. Jeżeli jednak nie zrobimy tego pierwszego dnia to każda zmiana jest konsultowana z rodzicami i pozostałymi instruktorami. W grupach dzieci przyzwyczajają się do siebie bardzo szybko. Znajdują kolegów i koleżanki – budując w ten sposób dobrą atmosferę przestają się stresować a zaczynają dobrze bawić.

5. Przebieg zajęć
Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-14.00. Zaczynamy punktualnie wspólną rozgrzewką. Następnie grupy ze swoimi instruktorami ruszają na stok. Tam realizujemy bloki tematyczne, w których wykorzystujemy między innymi tyczki miękkie krótkie, tyczki miękkie długie, tyczki twarde długie, sznurki, ringo, grzybki, makarony itp. Codziennie do zajęć przygotowywany jest slalom lub tor przeszkód na którym wszystkie grupy ćwiczą poszczególne techniki skrętów. Każda z grup ma dobierane ćwiczenia odpowiednio do swojego poziomu. Zajęcia odbywają się przede wszystkim na stokach Mieszko, nie mniej grupy bardziej zaawansowane wyjeżdżają na pozostałe stoki Zieleńca.
Mniej więcej w połowie zajęć grupy mają 20 minutową przerwę na gorącą czekoladę / herbatę w barze Mieszko I. Instruktorzy tak gospodarują czasem by nie robić przerwy równocześnie. Stąd nie podajemy dokładnej godziny – gdyż jej nie znamy…

6. Zakończenie
Turnus kończy się zawodami na tyczkach z pomiarem czasu w ostatnim dniu. Każdy z uczestników otrzymuje pamiątkowy dyplom oraz legitymację narciarza.

7. Pozostałe informacje
Istnieje możliwość uczestniczenia w wybrane dni turnusu. Cena liczona jest wtedy za każdy dzień osobno wg wzoru 120 zł x liczba dni. Za nieuzasadnione i wcześniej nie zgłoszone nieobecności nie zwracamy pieniędzy.
Jazdy weekendowe – NARTY / SNOWBOARD
Zajęcia odbywają się w każdą sobotę i niedzielę okresu ferii, świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku w godzinach 11.00-14.00. Zapraszamy osoby już jeżdżące. Tworzymy grupy o podobnych umiejętnościach. Niedzielne zajęcia będą dobrym sposobem na rozjeżdżenie się dzieci, które będą uczestniczyły w szkółce 5-dniowej.

Kursy grupowe dla dorosłych
W każdą sobotę i niedzielę w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i ferii organizujemy grupy dorosłych, dla których zajęcia odbywają się w godzinach 11.00-14.00. Grupy liczą 3 lub 4 osoby.
Jeżeli nie posiadacie znajomych do wspólnej nauki, albo jest was za mało do utworzenia grupy, chcecie ciąć koszty szkolenia, poznać nowe osoby to ta oferta jest właśnie dla Was.
W grupach wykonuje się wiele ćwiczeń w parach, trójkach, czwórkach, które nie są możliwe do wykonania w nauce indywidualnej. Dzięki temu poza aspektami dydaktycznymi możecie się świetnie bawić we wspólnym gronie.
Na takie zajęcia zapraszamy zarówno narciarzy jak i snowboardzistów.
Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć w innym terminie po uzgodnieniu z wszystkimi członkami grupy.

ADRES
Hotel ★★★ Zieleniec
Zieleniec 134
57-340 Duszniki-Zdrój
Hotel Zieleniec
Usługi Turystyczne KAMYCZEK sp.j.
Zieleniec 134
57-340 Duszniki-Zdrój
NIP: 883-10-06-914
nr konta WBKPPLPP
46 1090 2327 0000 0005 9401 5442
PFR